Samsung LCD Monitor / Essential Monitor S3 / 24" / Panel IPS / 1920x1080 / 16:9 / 100Hz / 5 ms / LS24D300GAUXEN
24 " | 1920 x 1080 pixels | Full HD | 16:
Тех. характеристики
Optical Sensor Type HDMI/Power
Package weight 3800 g
Unit Calculated Volume 0.02268 cubm
Display diagonal 24 "
Market positioning Business
Tilt Angle Range -2 - 21 °
Display Resolution 1920 x 1080 pixels
Unit Calculated Weight 3.75 kg
Touchscreen No
Package width 636 mm
HD type Full HD
Panel type IPS
Package depth 363 mm
Display Brightness (typical) 250 cd/m²
AC input voltage 100 - 240 V
Display number of colours 16.7 million colours
Response Time Measurement Type GTG (Gray to Gray)
Package height 100 mm
Power cable length 1.5 m
HDMI ports quantity 1
Integrated LAN S24D300GAU
HDMI Yes
Power consumption (standby) 0.5 W
Dynamic contrast ratio marketing name Mega Contrast
Display diagonal (metric) 60 cm
NTSC coverage (typical) 72 %
Display Technology LCD
Viewable size, horizontal 527.04 mm
Headphone out No
Colour Gamut Standard NTSC
Viewable size, vertical 296.46 mm
Contrast ratio (typical) 1000:1
Product colour Black
Response time 5 ms
Viewing angle, horizontal 178 °
Power supply type External
Viewing angle, vertical 178 °
Native Aspect Ratio 16:9
NVIDIA G-SYNC No
AMD FreeSync No
Warranty period 2 year(s)
Flicker-free Technology Yes
LED backlight No
VESA mounting Yes
Panel Mounting Interface 100 x 100 mm
Model name S30GD
Power consumption (max) 25 W
Built-in camera No
Operating temperature (T-T) 10 - 40 °C
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 15 kWh
Built-in USB hub No
Product Net Weight 2.4 kg
VGA (D-Sub) ports quantity 1
Summary Samsung S30GD. Display diagonal: 61 cm (24"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting. Product colour: Black
Maximum refresh rate 100 Hz
Built-in microphone No
Built-in speaker(s) No
Screen shape Flat
Height Adjustment No
Operating relative humidity (H-H) 10 - 80 %
Tilt adjustment Yes
Power consumption (typical) 15 W
On Screen Display (OSD) No
Energy Efficiency Class (SDR) E
Energy Efficiency Class (HDR) Not available
Power consumption (off) 0.3 W