600 W | 100 - 240 V | 80 PLUS certificat
Тех. характеристики
80 PLUS Certification 80 PLUS Bronze
Kopējā jauda 600
Model name PROBE BRONZE Power Supply
AC input frequency 47 - 63 Hz
AC input voltage 100 - 240 V
Units per Shipping Box 1
Power Factor 0.99
Mean time between failures (MTBF) 100000 h
Fan Diameter 120 mm
Input current 10 A
Max output current (+12V) 46 A
Max output current (+3.3V) 19 A
Max output current (+5V) 17 A
Unit Calculated Volume 0.00494 cubm
Cabling Type Non-Modular
Certification CB, CE, FCC, TUV, cTUVus, BSMI, CCC, NOM, FCC IC, UKCA,EAC, RCM
Unit Calculated Weight 1.88 kg
Max output current (+5Vsb) 2.5 A
PSU ATX
Max output current (-12V) 0.3 A
Purpose PC
Bearing technology Sleeve
Product colour Black
Total power 600 W
Power Factor Correction (PFC) type Active
Motherboard power connector 20+4 pin ATX
Number of SATA power connectors 5
PCI Express power connectors (6+2 pin) 2
EPS power connector (4+4 pin) Yes
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin) 2
Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C
ATX version 2.52
Number of fans 1 fan(s)
Summary VIABLE, APPLIABLE, & RELIABLEWith up to 87% efficiency at 50% load and a 120mm low-noise fan featuring an intelligent curve, XPG PROBE is designed to deliver stable and reliable power to your system!Enhanced Safety in OperationUnlike most Bronze power supply units, XPG PROBE is ATX v2.52 compliant, enhancing overall reliability and providing safer opera