Тех. характеристики
Battery Capacity 55 Wh
Product Condition Original
Memory Form Factor SO-DIMM
Display diagonal 40.6 cm (16")
Display Resolution 1920 x 1200 pixels
Internal Memory 16 GB
Touchscreen No
Тип продукта Laptop
Colour name Magnetite
HD type Full HD+
Total Storage Capacity 512 GB
Panel type IPS
Anti-glare screen Yes
Display brightness 300 cd/m²
RGB colour space NTSC
Width 358 mm
Warranty Terms 36 months
NVMe Yes
Colour Gamut 45%
Storage Device Size 512GB SSD
Processor boost frequency 4.9 GHz
Numeric keypad Yes
Pointing device Touchpad
Product colour Black
SSD память 512 GB
Processor generation AMD Ryzen 200 Series
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode Yes
Storage media SSD
Форм фактор Clamshell
Total SSDs capacity 512 GB
Trusted Platform Module (TPM) version 2.0
Number of SSDs installed 1
SSD interface PCI Express 4.0
Processor cache type L2 & L3
Processor base power 15 W
Maximum turbo power 30 W
Processor cores 6
Optical drive type No
Processor manufacturer AMD
Discrete graphics card model Not available
Processor family AMD Ryzen™ 5
On-board graphics card Yes
Internal memory type DDR5-SDRAM
Discrete graphics card No
On-board graphics card model AMD Radeon 740M
Maximum internal memory 64 GB
Processor Threads 12
USB Power Delivery (USB PD) Yes
Number of built-in speakers 2
Processor cache 22 MB
Front Camera Yes
USB Type-C charging port Yes
Mobile network connection No
Antenna Type 2x2
WLAN controller manufacturer MediaTek
Размер экрана 16"
USB 3.1/3.2 Gen1 Type-A Ports Quantity 2
Combo headphone/mic port Yes
Operating system installed Windows 11 Pro
AC adapter power 65 W
AC adapter frequency 50 - 60 Hz
AC adapter input voltage 100 - 240 V
Trusted Platform Module (TPM) Yes
Localization US English
Processor model 220
Keyboard backlit Yes
HDMI ports quantity 1
HDMI version 2.1
Product Highlights Laptop Clamshell BlackAMD Ryzen™ 5 220 3.5 GHz Processor cores: 640.6 cm (16") Full HD+ 1920 x 1200 pixels IPS 16:1016 GB DDR5-SDRAM 1 x 16 GB512 GB SSDAMD Radeon 740M