Тех. характеристики
Product Condition Original
Форм фактор Clamshell
Тип продукта Laptop
Touchscreen No
HD type Full HD+
Display diagonal 40.6 cm (16")
Total Storage Capacity 512 GB
Panel type IPS
Display Resolution 1920 x 1200 pixels
Anti-glare screen Yes
Memory Form Factor On-board
Processor boost frequency 4.7 GHz
Processor model 236V
Display brightness 300 cd/m²
HDMI ports quantity 1
NVMe Yes
RGB colour space NTSC
Processor cores 8
Warranty Terms 36 months
Colour Gamut 45%
Internal Memory 16 GB
Width 358 mm
Numeric keypad Yes
Product colour Aluminium
SSD память 512 GB
Pointing device Touchpad
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode Yes
Processor generation Intel Core Ultra (Series 2)
Storage media SSD
Trusted Platform Module (TPM) version 2.0
Battery Capacity 55 Wh
Performance cores 4
Total SSDs capacity 512 GB
Number of SSDs installed 1
Performance-core Max Turbo Frequency 4.7 GHz
Processor cache type Smart Cache
SSD interface PCI Express 4.0
Processor base power 17 W
Optical drive type No
Processor manufacturer Intel
Maximum turbo power 37 W
Processor family Intel Core Ultra 5
Discrete graphics card model Not available
On-board graphics card Yes
Discrete graphics card No
Internal memory type LPDDR5x-SDRAM
Processor Threads 8
On-board graphics card model Intel Arc Graphics 130V
Number of built-in speakers 2
USB Power Delivery (USB PD) Yes
USB Type-C charging port Yes
Front Camera Yes
Processor cache 8 MB
Mobile network connection No
Antenna Type 2x2
USB 3.1/3.2 Gen1 Type-A Ports Quantity 2
Combo headphone/mic port Yes
On-board GPU manufacturer Intel
On-board graphics card family Intel Arc Graphics
Operating system installed Windows 11 Pro
AC adapter power 65 W
AC adapter frequency 50 - 60 Hz
AC adapter input voltage 100 - 240 V
Trusted Platform Module (TPM) Yes
Localization Estonian
Thunderbolt 4 ports quantity 2
Keyboard backlit Yes
HDMI version 2.1
Product Highlights Laptop Clamshell AluminiumIntel Core Ultra 5 236V Processor cores: 840.6 cm (16") Full HD+ 1920 x 1200 pixels IPS 16:1016 GB LPDDR5x-SDRAM512 GB SSDIntel Arc Graphics 130V