Samsung LCD Monitor / 27 " / 1920 x 1080 pixels / Full HD / Native aspect ratio 16:9 / LCD / Flat / LS27F434UAUXEN
27 " | 1920 x 1080 pixels | Full HD | 16:
Тех. характеристики
Optical Sensor Type AC/DisplayPort/USB Type-C
Display diagonal 27 "
Market positioning Office
Model name S27F434UAU
Tilt Angle Range -5 - 24 °
Display Resolution 1920 x 1080 pixels
Touchscreen No
HD type Full HD
AC input frequency 50/60 Hz
Package width 830 mm
AC input voltage 100 - 240 V
Panel type IPS
Package depth 442 mm
Display Brightness (typical) 300 cd/m²
Response Time Measurement Type GTG (Gray to Gray)
Pivot Yes
Package height 183 mm
USB Power Delivery up to 90 W
Power cable length 1.5 m
HDMI Yes
Power consumption (standby) 0.5 W
Package weight 9400 g
Display number of colours 16.7 million colours
Display diagonal (metric) 68.6 cm
NTSC coverage (typical) 72 %
Integrated LAN S27F434UAU
Display Technology LCD
Unit Calculated Volume 0.06723 cubm
Colour Gamut Standard NTSC/sRGB
Unit Calculated Weight 9.38 kg
Headphone out No
Product colour Black
Response time 5 ms
Viewing angle, horizontal 178 °
SRGB Coverage (typical) 99 %
Power supply type Internal
NVIDIA G-SYNC No
Viewing angle, vertical 178 °
Native Aspect Ratio 16:9
AMD FreeSync No
Windows operating systems supported Windows 11
Flicker-free Technology Yes
Contrast ratio (typical) 1000:1
HDCP version 1.4
VESA mounting Yes
DisplayPort Out Version 1.4
USB hub version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Panel Mounting Interface 100 x 100 mm
Power consumption (max) 180 W
Built-in camera No
Operating temperature (T-T) 10 - 40 °C
Product Net Weight 6.1 kg
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 17 kWh
Number of upstream ports 1
Feet Colour Black
USB Type-C downstream ports quantity 1
Summary Samsung S27F434UAU. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour:
Built-in USB hub Yes
USB Type-A downstream ports quantity 4
USB Power Delivery (USB PD) Yes
Maximum refresh rate 100 Hz
Built-in speaker(s) No
Screen shape Flat
Manual Yes
Sustainability certificates TCO
Height Adjustment Yes
Adjustable Height (max) 135 mm
HDCP Yes
Operating relative humidity (H-H) 10 - 80 %
Pivot angle -2 - 92 °
Swivelling Yes
Swivel angle range -45 - 45 °
Tilt adjustment Yes
Power consumption (typical) 17 W
Cable lock slot No
DisplayPort Out Quantity 1
Energy Efficiency Class (SDR) D
Energy Efficiency Class (HDR) Not available
Power consumption (off) 0.3 W