DAHUA LCD Monitor / 27 " / 1920 x 1080 pixels / Full HD / Native aspect ratio 16:9 / LED / Flat / DHI-LM27-B221S
27 " | 1920 x 1080 pixels | Full HD | 16:
Тех. характеристики
Optical Sensor Type HDMI
Unit Calculated Volume 0.03542 cubm
Unit Calculated Weight 5.11 kg
Market positioning Office
Supported video modes 1080p
Display diagonal 27 "
Display Resolution 1920 x 1080 pixels
Tilt Angle Range -5 - 15 °
Touchscreen No
Automatic brightness control No
HD type Full HD
Panel type IPS
Display number of colours 16.7 million colours
Display Brightness (typical) 250 cd/m²
HDMI ports quantity 1
HDMI Yes
Storage temperature (T-T) -20 - 60 °C
Power consumption (standby) 0.5 W
Input current 3 A
Package depth 114 mm
Package height 458 mm
Supported graphics resolutions 1920 x 1080 (HD 1080)
Display diagonal (metric) 69 cm
Package weight 5290 g
NTSC coverage (typical) 72 %
Pixel Pitch 0.3114 x 0.3114 mm
Response time (MPRT) 1 ms
Package width 694 mm
Display Technology LED
Colour Gamut Standard NTSC
Viewable size, horizontal 597.888 mm
Headphone out Yes
Haze Rate 25 %
Viewable size, vertical 336.312 mm
Contrast ratio (typical) 1200:1
Product colour Black
Power supply type External
Pixel Density 81.59 ppi
Viewing angle, horizontal 178 °
NVIDIA G-SYNC No
Viewing angle, vertical 178 °
Native Aspect Ratio 16:9
AMD FreeSync No
RMS rated power 2 W
Low Blue Light Technology Yes
Backlight type Edge LED
VESA mounting Yes
Number of Speakers 2
Plug and Play Yes
LED backlight Yes
Panel Mounting Interface 75 x 75 mm
Power consumption (max) 29 W
Built-in camera No
Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 21 kWh
Feet Colour Black
Built-in USB hub No
Compliance certificates CE/Electromagnetic Compatibility (EMC)/Low Voltage Directive (LVD)
Product Net Weight 3.84 kg
Summary The 144Hz refresh rate provides an instant, tangible improvement in image smoothnessThe IPS panel technology offers accurate and consistent colour reproduction with wide viewing angles1ms fast response time with no image blurring or ghostingLow blue light technology can support a comfortable viewing experience
Maximum refresh rate 144 Hz
Surface Hardness 3H
Built-in speaker(s) Yes
Screen shape Flat
Height Adjustment No
Operating relative humidity (H-H) 10 - 85 %
Illuminated stand No
Front bezel colour Black
Storage relative humidity (H-H) 5 - 90 %
Tilt adjustment Yes
AC adapter output voltage 12 V
Power consumption (typical) 27 W
Energy Efficiency Class (SDR) E
Energy Efficiency Class (HDR) Not available
Power consumption (off) 0.3 W