AOC LCD Monitor / 27 " / 2560 x 1440 pixels / Quad HD / Native aspect ratio 16:9 / Flat / Q27E3UMF
27 " | 2560 x 1440 pixels | Quad HD | 16:
Тех. характеристики
Display diagonal 27 "
Market positioning Office
Model name Q27E3UMF
Display Resolution 2560 x 1440 pixels
Touchscreen No
HD type Quad HD
Panel type VA
Display Brightness (typical) 300 cd/m²
Pivot Yes
Power consumption (standby) 0.5 W
Unit Calculated Volume 0.06168 cubm
Unit Calculated Weight 8.55 kg
Product colour Black
Power supply type Internal
NVIDIA G-SYNC Yes
Native Aspect Ratio 16:9
AMD FreeSync Yes
Flicker-free Technology Yes
Low Blue Light Technology Yes
Built-in camera No
Product Net Weight 5.55 kg
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 26 kWh
Summary The AOC Q27E3UMF offers a great 27” VA panel with wide viewing angle, detailed and crystal-clear QHD resolution and 300 nits brightness. It also offers all essentials for working or studying, supporting long hours with features for eye care such as Low Blue Mode and Flicker Free. For a neatwork station, it also offers cable management for its complete c
Built-in USB hub Yes
Maximum refresh rate 75 Hz
Built-in speaker(s) Yes
Screen shape Flat
Height Adjustment Yes
Swivelling Yes
Energy Efficiency Class (SDR) F
Energy Efficiency Class (HDR) F
Power consumption (off) 0.3 W