G.Skill NB MEMORY 8GB PC12800 DDR3/SO F3-1600C11S-8GSL
DDR3 | 8 GB | 1600 MHz | CL 11 | 1.35 V | 20
Тех. характеристики
KIT Atmiņa No Kit
Atmiņa priekš SO-DIMM
Memory voltage 1.35 V
Memory layout (modules x size) 1 x 8 GB
Memory Form Factor 204-pin SO-DIMM
Component for Laptop
Internal Memory 8 GB
CAS Latency 11
Units per Shipping Box 1
Total capacity 8GB
Memory Type DDR3
Memory module capacity 8GB
Number of modules 1
Memory Speed 1600
Чипсет 1600
Atmiņas apjoms 8GB
Unit Calculated Volume 0.0001785 cubm
Nominal voltage 1.35 V
Unit Calculated Weight 0.03 kg
Memory clock speed 1600 MHz
Internal memory type DDR3
Summary Low Voltage, High PerformanceRequired only 1.35V, the G.SKILL low voltage SO-DIMM memory kit consumes less power and generates less heat. It is the perfect memory solution to extend your laptop's battery life and enhance the stability due to lower temperature.DDR3 1.5V SupportDoes your system only support DDR3 1.5V SO-DIMM? No problem! G.SKILL 1.35V SO-