Chieftec Power Supply / VALUE 700 / ATX / 200 - 240 V / 700 W / APB-700B8-BK
700 W | 200 - 240 V | 80 PLUS certificat
Тех. характеристики
Kopējā jauda 700 W
80 PLUS Certification 80 PLUS
Units per Shipping Box 10
Unit Calculated Volume 0.004866 cubm
Unit Calculated Weight 1.6 kg
AC input frequency 47 - 63 Hz
AC input voltage 200 - 240 V
Fan Diameter 120 mm
PSU ATX
Product colour Black
Total power 700 W
Model name VALUE 700
ATX version 2.3
Cooling Type Active
Summary The APB-700B8-BK of the new VALUE SERIES offers both quality and 80  PLUS® 230V EU eciency at a highly competitive pricing. Equipped with a  vast amount of required connectors, long native cables and a silent running  fan with installed thermal board, the PSU runs quietly on full load and  provides REAL POWER, thereby providing a