1200 W | 100 - 240 V | Efficiency 91.64
Тех. характеристики
Optical Sensor Type CPU,PCIe,Peripheral (Molex),SATA
Kopējā jauda 1200
80 PLUS Certification 80 PLUS Gold
Efficiency 91.64 %
Model name EDGE GOLD 1200
AC input frequency 50/60 Hz
AC input voltage 100 - 240 V
Units per Shipping Box 4
Combined power (+12V) 1200 W
Combined power (+3.3V) 120 W
Combined power (+5V) 120 W
Fan Diameter 120 mm
Unit Calculated Volume 0.01099 cubm
Cabling Type Fully-Modular
Unit Calculated Weight 4.05 kg
Purpose PC
Product colour White
Total power 1200 W
Maximum input current (@110V) 15 A
Noise level 39.3 dB
Motherboard power cable length 620 mm
Maximum input current (@220V) 7.5 A
CPU P4 connector (4-pin) 1
Motherboard power connector 24-pin ATX
Number of SATA power connectors 3
CPU power cable length 750 mm
PCI Express power cable length 400 mm
PCI Express power connectors (6+2 pin) 1
Peripheral (Molex) power cable length 500 mm
CPU power connector (4+4 pin) Yes