700 W | 100 - 240 V | 80 PLUS certificat
Тех. характеристики
Kopējā jauda 700
80 PLUS Certification 80 PLUS Bronze
Units per Shipping Box 6
Unit Calculated Volume 0.006153 cubm
Unit Calculated Weight 2.1 kg
AC input frequency 47 - 63 Hz
AC input voltage 100 - 240 V
Power Factor 0.99
Mean time between failures (MTBF) 100000 h
Fan Diameter 120 mm
Input current 10 A
Max output current (+12V) 54 A
Max output current (+3.3V) 19 A
Cabling Type Non-Modular
Certification CB, CE, FCC, TUV, cTUVus, BSMI, CCC, NOM, FCC IC, UKCA,EAC, RCM
Max output current (+5V) 17 A
Max output current (+5Vsb) 2.5 A
Purpose PC
Bearing technology Sleeve
Product colour Black
Max output current (-12V) 0.3 A
PSU ATX
Power Factor Correction (PFC) type Active
Total power 700 W
Motherboard power connector 20+4 pin ATX
Number of SATA power connectors 5
PCI Express power connectors (6+2 pin) 2
Model name PROBE BRONZE Power Supply
EPS power connector (4+4 pin) Yes
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin) 2
Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C
ATX version 2.52
Number of fans 1 fan(s)
Cooling Type Active
Summary VIABLE, APPLIABLE, & RELIABLEWith up to 87% efficiency at 50% load and a 120mm low-noise fan featuring an intelligent curve, XPG PROBE is designed to deliver stable and reliable power to your system!Enhanced Safety in OperationUnlike most Bronze power supply units, XPG PROBE is ATX v2.52 compliant, enhancing overall reliability and providing safer opera