Lian Li Power Supply / SP0850 / SFX / 100 - 240 V / 850 W / G9P.SP0850G.W000.EU
850 W | 100 - 240 V | Efficiency 90 % | 80
Тех. характеристики
Units per Shipping Box 10
80 PLUS Certification 80 PLUS Gold
Kopējā jauda 850 W
Unit Calculated Volume 0.006186 cubm
Unit Calculated Weight 1.87 kg
Efficiency 90 %
AC input frequency 50/60 Hz
AC input voltage 100 - 240 V
Combined power (+12V) 840 W
Combined power (+3.3V) 100 W
Combined power (+5V) 100 W
Combined power (+5Vsb) 15 W
Fan Diameter 92 mm
Combined power (-12V) 3.6 W
Input current 5 - 10 A
Max output current (+12V) 70 A
Max output current (+3.3V) 20 A
Cabling Type Fully-Modular
Max output current (+5V) 20 A
Max output current (+5Vsb) 3 A
Purpose PC
Max output current (-12V) 0.3 A
Product colour White
Power Factor Correction (PFC) type Active
Total power 850 W
Motherboard power cable length 350 mm
Noise level 40 dB
Motherboard power connector 20+4 pin ATX
Number of SATA power connectors 7
CPU power cable length 600 mm
PCI Express power cable length 400 mm
Model name SP0850
CPU power connector (4+4 pin) Yes
PCI Express power connectors (8-pin) 1
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin) 1
SATA power cable length 350 mm
Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C
On/off switch Yes
ATX version 3.1
Number of fans 1 fan(s)
Cooling Type Active
Summary PERFORMANCE SFX FORM FACTOR POWER SUPPLYThe SP V2 Gold is a stylish high-performance PSU that perfectly fits small-form-factor PCs while supporting power-hungry components.AVAILABLE IN TWO COLORS & TWO WATTAGESChoose the fully modular SFX PSU in black or white, with 850W or 750W options to perfectly match your build.COMPACT SIZE, BIG PERFORMANCEMeasurin