TP-Link Switch / 8x10Base-T / 100Base-TX / TL-SF1008D
TL-SF1008D | Type Unmanaged | 8xBas
Тех. характеристики
Units per Shipping Box 60
Unit Calculated Volume 0.00146 cubm
Primary port count 8
Switch type Unmanaged
Unit Calculated Weight 0.263 kg
AC input frequency 50/60 Hz
AC input voltage 100 - 240 V
Heat dissipation 6.99 BTU/h
Auto MDI/MDI-X Yes
Storage temperature (T-T) -40 - 70 °C
Package depth 139 mm
Fast Ethernet (copper) ports quantity 8
Copper ethernet cabling technology 100BASE-TX/10BASE-T
Input current 0.6 A
Package height 85 mm
Package weight 240 g
Basic switching RJ-45 Ethernet ports type Fast Ethernet (10/100)
Power connector DC-in jack
Package width 100 mm
Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity 8
Power Over Ethernet (PoE) No
Product colour White
10G support No
Power supply included No
Auto-negotiation Yes
Flow control support Yes
Performance 10/100Mbps
Full duplex Yes
DC input voltage 5 V
Power consumption (max) 2.05 W
Half duplex Yes
LED indicators Yes
Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C
MAC address table 1000 entries
Packet buffer memory 0.768 1. Quick guide2. Driver CD
Fanless Yes
Compliance certificates CE/Federal Communications Commission (FCC)/RoHS
Power Source DC
Switching capacity 1.6 Gbit/s
Store-and-forward Yes
AC adapter included Yes
Supported network protocols CSMA/CD, TCP/IP
Networking standards IEEE 802.3/IEEE 802.3ab/IEEE 802.3x
Rack mounting No
Stackable No
User guide Yes
Package Type Box
Operating relative humidity (H-H) 10 - 90 %
Storage relative humidity (H-H) 5 - 95 %