DAHUA Switch / DH-CS4218-16ET-190 / Type L2 / PoE ports 16 / 190 Watts / CS4218-16ET-190
DH-CS4218-16ET-190 | Type Managed
Тех. характеристики
Package weight 2940 g
Storage temperature (T-T) -40 - 70 °C
Switch type Managed
Jumbo frames 15000
Model name DH-CS4218-16ET-190
Package width 342 mm
Package depth 540 mm
Units per Shipping Box 5
Package height 90 mm
Mean time between failures (MTBF) 763.502 h
Switch layer L2
Housing material Metal
Gigabit Ethernet (copper) ports quantity 16
Basic switching RJ-45 Ethernet ports type Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Power over Ethernet (PoE) power per port 30 W
Total Power over Ethernet (PoE) budget 190 W
Unit Calculated Volume 0.01942 cubm
Power Over Ethernet (PoE) Yes
Unit Calculated Weight 3.46 kg
Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity 18
10G support No
Power supply included Yes
SFP module slots quantity 2
Product colour Black
Number of VLANs 32
VLAN support Yes
Power consumption (max) 212 W
Forwarding rate 5.36 Mpps
Jumbo Frames Support Yes
MAC address table 8000 entries
Operating temperature (T-T) -10 - 55 °C
Packet buffer memory 4 1. Quick guide2. Driver CD
Switching capacity 7.2 Gbit/s
Power Source AC
DHCP features DHCP client
Networking standards IEEE 802.3/IEEE 802.3ad/IEEE 802.3u/IEEE 802.3x/IEEE 802.3z
Rack mounting Yes
Web-based management Yes
Operating relative humidity (H-H) 5 - 95 %
Storage relative humidity (H-H) 5 - 95 %