SEAGATE HDD / Exos X24 / 12TB / 512 MB / 7200 rpm / Discs/Heads 5/10 / 3,5" / ST12000NM002H
Exos X24 | 12 TB | 7200 RPM | Buffer 512
Тех. характеристики
Units per Shipping Box 20
Unit Calculated Volume 0.001559 cubm
Unit Calculated Weight 0.71 kg
Component for PC
Interface Serial ATA III
HDD sustained transfer rate 272 MiB/s
Mean time between failures (MTBF) 2500000 h
Тип HDD
HDD average transfer rate 285 Mb/s
Power consumption (idle) 6.3 W
Average Latency 4.16 ms
HDD Family name Exos X24
Power consumption (read) 8.9 W
Power consumption (write) 7.1 W
Quantity per pack 1 pc(s)
Rotational Vibration (RV) sensors Yes
Non-operating shock 200 g
Operating shock 40 g
Operating temperature (T-T) 10 - 60 °C
Operating vibration 2.27 g
Product Net Weight 0.655 kg
Operating voltage 5 / 12 V
HDD ёмкость 12000 GB
HDD interface transfer rate 6 Gbit/s
HDD Size 3.5 "