Samsung 4K QLED TV QE85Q7FAAU
Тех. характеристики
Optical Sensor Type AC
Product Condition Original
Ekrāna veids QLED
Ekrāna tehnoloģija QLED
Display diagonal 2.16 m (85")
Bluetooth version 5.3
TV Operating System Tizen
Display Resolution 3840 x 2160 pixels
Package width 2075 mm
HD type 4K Ultra HD
Package depth 171 mm
Package height 1200 mm
Warranty Terms 24 months
Power consumption (standby) 0.5 W
Screen mirroring Yes
Package weight 45.1 kg
Display Technology QLED
Product colour Black
Description Samsung 4K QLED TV QE85Q7FAAU
Native Aspect Ratio 16:9
Resolution 3840x2160
RMS rated power 20 W
Stand type Legs stand
VESA mounting Yes
Stand colour Black
Smart TV Yes
Panel Mounting Interface 600 x 400 mm
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) Yes
Цвет Black
Internet TV Yes
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 279 kWh
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 162 kWh
Smart modes Filmmaker
High Dynamic Range (HDR) supported Yes
Svars (ar statīvu) 32.5
Video apps Samsung TV Plus
High Dynamic Range (HDR) technology Filmmaker Mode, High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Quantum HDR
Common interface (CI) Yes
Number of OSD languages 27
Weight (with stand) 33.1 kg
Power consumption 162
Screen shape Flat
Размер экрана 85"
Display Size (cm) 216
Universal Browse & Play Yes
Speaker System 20 W RMS
PC in (D-Sub) No
Energy saving mode Yes
VESA sienas stiprinājuma atbalsts 600 x 400 mm
HDR Format HDR10 Plus, Quantum HDR
Operating system installed Tizen
Package Type Box
Power consumption (typical) 162 W
Dziļums (ar statīvu) 61.4
Energy Efficiency Class (SDR) G
Augstums (ar statīvu) 1088.4
Platums (ar statīvu) 1901.2
Energy Efficiency Class (HDR) G
TV Tuner Presence DVB-CS2, DVB-T2
Width (with stand) 1901.2 mm
Stand width 141.5 cm
Depth (with stand) 359 mm
Height (with stand) 1132.3 mm
Width (without Stand) 1901.2 mm
Ethernet LAN (RJ-45) ports 1
Depth (without Stand) 61.4 mm
HDMI ports quantity 3
Height (without Stand) 1088.4 mm
4K Ultra HD upscaling Yes
Weight (without Stand) 32.5 kg
Product Highlights Flat 2.16 m (85") QLED4K Ultra HD 3840 x 2160 pixels 16:9Motion XceleratorDVB-CS2, DVB-T2Smart TV Internet TV Screen mirroringWi-Fi Ethernet LAN Bluetooth