Gembird CHARGER USB UNIVERSAL 2.4A/WHITE TA-UC-1A12-01
Charger compatibility Smartphone
Тех. характеристики
Lādētāja tips Wall charger
Package weight 100 g
Output Power 12 W
Charger type Indoor
Input Frequency 50/60 Hz
Units per Shipping Box 1
Unit Calculated Volume 0.000504 cubm
Unit Calculated Weight 0.068 kg
Package width 80 mm
Package depth 45 mm
Number of simultaneously connected devices (max) 1
Package height 120 mm
USB Power Delivery up to 12 W
Integrated LAN TA-UC-1A12-01
Number of outputs 1 outputs
Input current 0.3 A
Operating principle Contact
Port 1 output current 2.4 A
Charger compatibility Smartphone/Smartwatch/Tablet
Output current (5V) 2.4 A
Power Provided 24 W
Port 1 output power 12 W
Product colour White
Power protection features Overload/Short circuit
Input Voltage 100 - 240 V
Power source type AC
AC adapter output current 2.4 A
Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C
Maximum Output Voltage 5 V
Compliance certificates CE/RoHS
USB Power Delivery (USB PD) Yes
Summary Universal USB charging adapter, 5 V / 2.4 AJust plug it into the wall socket to charge your USB-rechargeable deviceSupports all smartphones, tablets and other USB devicesPURE POWERPerfect for charging your portablesSuitable for use with your smartphone, tablet or any other USB device
Maximum power 24 W
Package Type Hanging box
AC adapter power 24 W