Тех. характеристики
Product Highlights Laptop Clamshell Platinum, SilverIntel Core Ultra 7 255U Processor cores: 1240.6 cm (16") Full HD+ 1920 x 1200 pixels IPS 16:1032 GB DDR5-SDRAM 1 x 32 GB1 TB SSDIntel® Graphics
Colour name Platinum Silver Color (Metallic Finish)
Warranty Terms 36 months
Product Condition Original
Тип продукта Laptop
Product colour Platinum, Silver
Display diagonal 40.6 cm (16")
Display Resolution 1920 x 1200 pixels
Touchscreen No
Ethernet LAN Yes
HD type Full HD+
Panel type IPS
Total Storage Capacity 1 TB
Internal Memory 32 GB
Anti-glare screen Yes
Display brightness 300 cd/m²
RGB colour space NTSC
Colour Gamut 45%
Numeric keypad Yes
Форм фактор Clamshell
Processor cores 12
Storage Device Size 1TB
Processor boost frequency 5.2 GHz
Processor generation Intel Core Ultra (Series 2)
Memory Form Factor SO-DIMM
Maximum internal memory 64 GB
Processor Threads 14
Processor model 255U
Storage media SSD
Total SSDs capacity 1 TB
Performance cores 2
Processor family Intel Core Ultra 7
Performance-core Max Turbo Frequency 5.2 GHz
Bluetooth Yes
Efficient-core Max Turbo Frequency 4.2 GHz
Number of SSDs installed 1
Processor cache 12 MB
SSD память 1 TB
SSD interface PCI Express 4.0
Processor base power 15 W
NVMe Yes
Maximum turbo power 57 W
Optical drive type No
Processor manufacturer Intel
Discrete graphics card model Not available
On-board graphics card Yes
Internal memory type DDR5-SDRAM
Discrete graphics card No
On-board graphics card model Intel® Graphics
Number of built-in speakers 2
Front Camera Yes
Width 358 mm
Top Wi-Fi standard Wi-Fi 6E (802.11ax)
Mobile network connection No
Antenna Type 2x2
Speakers Manufacturer Waves
WLAN controller model Intel Wi-Fi 6E AX211
Efficient cores 8
WLAN controller manufacturer Intel
Размер экрана 16"
USB 3.1/3.2 Gen1 Type-A Ports Quantity 2
HDMI version 2.1
On-board GPU manufacturer Intel
Combo headphone/mic port Yes
Pointing device Touchpad
On-board graphics card family Intel® Graphics
HDMI ports quantity 1
Operating system installed Windows 11 Pro
Number of battery cells 3
Battery Capacity 45 Wh
AC adapter power 65 W
AC adapter frequency 50 - 60 Hz
AC adapter input voltage 100 - 240 V