Specifikācija
Product Condition Original
Form Factor Clamshell
Display diagonal 40.6 cm (16")
Display Resolution 1920 x 1200 pixels
Touchscreen No
Product Type Laptop
Internal Memory 32 GB
Colour name Platinum Silver Color (Metallic Finish)
HD type Full HD+
Total Storage Capacity 1 TB
Panel type IPS
Memory Form Factor SO-DIMM
Anti-glare screen Yes
Processor cores 12
Processor model 255U
Display brightness 300 cd/m²
HDMI ports quantity 1
RGB colour space NTSC
Warranty Terms 36 months
NVMe Yes
Colour Gamut 45%
Width 358 mm
Storage Device Size 1TB
Processor boost frequency 5.2 GHz
Numeric keypad Yes
SSD Capacity 1 TB
Pointing device Touchpad
Product colour Platinum, Silver
Processor generation Intel Core Ultra (Series 2)
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode Yes
Storage media SSD
Trusted Platform Module (TPM) version 2.0
Total SSDs capacity 1 TB
Performance cores 2
Efficient-core Max Turbo Frequency 4.2 GHz
Number of SSDs installed 1
Performance-core Max Turbo Frequency 5.2 GHz
SSD interface PCI Express 4.0
Processor base power 15 W
Battery Capacity 45 Wh
Maximum turbo power 57 W
Optical drive type No
Processor manufacturer Intel
Discrete graphics card model Not available
Processor family Intel Core Ultra 7
On-board graphics card Yes
Discrete graphics card No
Internal memory type DDR5-SDRAM
On-board graphics card model Intel® Graphics
Maximum internal memory 64 GB
Processor Threads 14
Number of built-in speakers 2
USB Power Delivery (USB PD) Yes
Front Camera Yes
USB Type-C charging port Yes
Processor cache 12 MB
Mobile network connection No
Speakers Manufacturer Waves
Antenna Type 2x2
WLAN controller manufacturer Intel
Efficient cores 8
Screen size 16"
USB 3.1/3.2 Gen1 Type-A Ports Quantity 2
On-board GPU manufacturer Intel
Combo headphone/mic port Yes
On-board graphics card family Intel® Graphics
Operating system installed Windows 11 Pro
AC adapter power 65 W
AC adapter frequency 50 - 60 Hz
AC adapter input voltage 100 - 240 V
Trusted Platform Module (TPM) Yes
Localization US English
Thunderbolt 4 ports quantity 1
Keyboard backlit Yes
HDMI version 2.1
Product Highlights Laptop Clamshell Platinum, SilverIntel Core Ultra 7 255U Processor cores: 1240.6 cm (16") Full HD+ 1920 x 1200 pixels IPS 16:1032 GB DDR5-SDRAM 1 x 32 GB1 TB SSDIntel® Graphics