LG LCD Monitor / 27 " / 1920 x 1080 pixels / Full HD / Native aspect ratio 16:9 / LCD / Flat / 27G411A-B
27 " | 1920 x 1080 pixels | Full HD | 16:
Тех. характеристики
Optical Sensor Type HDMI
Unit Calculated Volume 0.04106 cubm
Unit Calculated Weight 5.4 kg
Display Surface Matt
Market positioning Gaming
Display diagonal 27 "
Display Resolution 1920 x 1080 pixels
Touchscreen No
Package width 690 mm
HD type Full HD
AC input frequency 50/60 Hz
Panel type IPS
AC input voltage 100 - 240 V
Package depth 430 mm
Display Brightness (typical) 250 cd/m²
Package height 141 mm
Response Time Measurement Type GTG (Gray to Gray)
Anti-glare screen Yes
HDMI Yes
Colour Gamut 99 %
Power consumption (standby) 0.5 W
Display diagonal (metric) 68.5 cm
Package weight 5300 g
Display number of colours 16.7 million colours
Pixel Pitch 0.3114 x 0.3114 mm
Response time (MPRT) 1 ms
Display Technology LCD
Headphone out Yes
Colour Gamut Standard sRGB
Product colour Black
Pixel Density 82 ppi
Power supply type Internal
SRGB Coverage (typical) 99 %
Response time 5 ms
Viewing angle, horizontal 178 °
NVIDIA G-SYNC Yes
Native Aspect Ratio 16:9
Viewing angle, vertical 178 °
AMD FreeSync Yes
Warranty period 2 year(s)
Flicker-free Technology Yes
Contrast ratio (typical) 1500:1
Backlight type Edge LED
HDCP version 2.2
Low Blue Light Technology Yes
LED backlight Yes
VESA mounting Yes
Panel Mounting Interface 100 x 100 mm
Brand specific technologies Black Equalizer,Crosshair
Built-in camera No
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 22 kWh
Product Net Weight 3.8 kg
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 20 kWh
Detachable Stand Yes
Response Time (fast) 1 ms
Feet Colour Black
High Dynamic Range (HDR) supported Yes
Built-in USB hub No
High Dynamic Range (HDR) technology High Dynamic Range 10 (HDR10)
Maximum refresh rate 144 Hz
European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code 2391926
Built-in microphone No
Built-in speaker(s) No
HDMI cable length 1.8 m
NVIDIA G-SYNC type G-SYNC Compatible
Screen shape Flat
Manual Yes
Built-in KVM Switch No
VESA Adaptive Sync support No
Height Adjustment No
Colour Depth 24 bit
Package Type Box
HDCP Yes
Tilt adjustment Yes
Cable lock slot No
On Screen Display (OSD) No
Energy Efficiency Class (SDR) E
Energy Efficiency Class (HDR) F
Power consumption (off) 0.3 W