LG LCD Monitor / 27 " / 1920 x 1080 pixels / Full HD / Native aspect ratio 16:9 / LCD / Flat / 27G411A-B
27 " | 1920 x 1080 pixels | Full HD | 16:
Specifikācija
Cables Included HDMI
Package weight 5300 g
Display Surface Matt
Market positioning Gaming
Display diagonal 27 "
Display Resolution 1920 x 1080 pixels
Touchscreen No
AC input frequency 50/60 Hz
Package width 690 mm
HD type Full HD
Display number of colours 16.7 million colours
Display Brightness (typical) 250 cd/m²
Panel type IPS
AC input voltage 100 - 240 V
Package depth 430 mm
Anti-glare screen Yes
Package height 141 mm
Response Time Measurement Type GTG (Gray to Gray)
HDMI ports quantity 1
HDMI Yes
Cable lock slot No
Power consumption (standby) 0.5 W
Colour Gamut 99 %
Display diagonal (metric) 68.5 cm
Pixel Pitch 0.3114 x 0.3114 mm
Display Technology LCD
Response time (MPRT) 1 ms
Unit Calculated Volume 0.04106 cubm
Colour Gamut Standard sRGB
Headphone out Yes
Unit Calculated Weight 5.4 kg
Product colour Black
Contrast ratio (typical) 1500:1
Response time 5 ms
Viewing angle, horizontal 178 °
Pixel Density 82 ppi
Power supply type Internal
SRGB Coverage (typical) 99 %
NVIDIA G-SYNC Yes
Native Aspect Ratio 16:9
Viewing angle, vertical 178 °
AMD FreeSync Yes
Flicker-free Technology Yes
Warranty period 2 year(s)
Backlight type Edge LED
Low Blue Light Technology Yes
HDCP version 2.2
VESA mounting Yes
LED backlight Yes
Panel Mounting Interface 100 x 100 mm
Brand specific technologies Black Equalizer,Crosshair
Built-in camera No
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 22 kWh
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 20 kWh
Detachable Stand Yes
Product Net Weight 3.8 kg
High Dynamic Range (HDR) supported Yes
Response Time (fast) 1 ms
Feet Colour Black
Built-in USB hub No
High Dynamic Range (HDR) technology High Dynamic Range 10 (HDR10)
Maximum refresh rate 144 Hz
European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code 2391926
Built-in microphone No
Built-in speaker(s) No
HDMI cable length 1.8 m
NVIDIA G-SYNC type G-SYNC Compatible
Screen shape Flat
Manual Yes
Built-in KVM Switch No
VESA Adaptive Sync support No
Height Adjustment No
Colour Depth 24 bit
Package Type Box
HDCP Yes
Tilt adjustment Yes
On Screen Display (OSD) No
Energy Efficiency Class (SDR) E
Energy Efficiency Class (HDR) F
Power consumption (off) 0.3 W