LG LCD Monitor / 32 " / 2560 x 1440 pixels / Quad HD / Native aspect ratio 16:9 / LCD / Curved / 32G600A-B
32 " | 2560 x 1440 pixels | Quad HD | 16:
Specifikācija
Summary Fast Response. Full Screen Immersion.This UltraGear™ delivers fast, immersive gameplay on a 32" QHD curved display, with 180Hz refresh rate, and 1ms response. AMD FreeSync™ ensures smooth, tear-free action, while HDR10 and up to 99% sRGB coverage bring vivid color.32" QHD Curved Display (1000R)Dive into every detail with a 32" QHD (2560x1440) curved dis
Product colour Black
Market positioning Gaming
Display diagonal 32 "
Display Resolution 2560 x 1440 pixels
Ethernet LAN No
Touchscreen No
AC input frequency 50/60 Hz
HD type Quad HD
Panel type VA
Display Brightness (typical) 300 cd/m²
Built-in speaker(s) No
AC input voltage 100 - 240 V
Response Time Measurement Type GTG (Gray to Gray)
Anti-glare screen Yes
HDMI Yes
Power consumption (standby) 0.5 W
Display diagonal (metric) 80 cm
Display number of colours 16.7 million colours
Pixel Pitch 0.272 x 0.272 mm
Display Technology LCD
Unit Calculated Volume 0.08068 cubm
Colour Gamut Standard sRGB
Package Type Box
Response time 1 ms
Product Net Weight 6.7 kg
Package depth 180 mm
SRGB Coverage (typical) 99 %
Power supply type External
Viewing angle, horizontal 178 °
Package height 500 mm
Unit Calculated Weight 9.1 kg
Package width 780 mm
Native Aspect Ratio 16:9
Screen curvature rating 1000R
NVIDIA G-SYNC No
Viewing angle, vertical 178 °
Model 32G600A
AMD FreeSync Yes
HDCP version 2.2
Contrast ratio (typical) 3000:1
LED backlight No
VESA mounting Yes
DisplayPort Out Version 1.4
Panel Mounting Interface 100 x 100 mm
Built-in camera No
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 25 kWh
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 21 kWh
High Dynamic Range (HDR) supported Yes
Built-in USB hub No
High Dynamic Range (HDR) technology HDR Effect/High Dynamic Range 10 (HDR10)
Built-in microphone No
Maximum refresh rate 180 Hz
Wi-Fi No
Screen shape Curved
Headphone out Yes
HDCP Yes
HDMI version 2.0
Height Adjustment Yes
Adjustable Height (max) 100 mm