G.Skill NB MEMORY 8GB PC12800 DDR3/SO F3-1600C11S-8GSL
DDR3 | 8 GB | 1600 MHz | CL 11 | 1.35 V | 20
Specifikācija
KIT Atmiņa No Kit
Memory voltage 1.35 V
Atmiņa priekš SO-DIMM
Memory layout (modules x size) 1 x 8 GB
Units per Shipping Box 1
Memory Form Factor 204-pin SO-DIMM
Unit Calculated Volume 0.0001785 cubm
Unit Calculated Weight 0.03 kg
Component for Laptop
CAS Latency 11
Memory Type DDR3
Total capacity 8GB
Memory module capacity 8GB
Internal Memory 8 GB
Number of modules 1
Memory clock speed 1600 MHz
Memory Speed 1600
Frequency speed 1600
Atmiņas apjoms 8GB
Nominal voltage 1.35 V
Internal memory type DDR3
Summary Low Voltage, High PerformanceRequired only 1.35V, the G.SKILL low voltage SO-DIMM memory kit consumes less power and generates less heat. It is the perfect memory solution to extend your laptop's battery life and enhance the stability due to lower temperature.DDR3 1.5V SupportDoes your system only support DDR3 1.5V SO-DIMM? No problem! G.SKILL 1.35V SO-