Specifikācija
Product Condition Original
Form Factor Clamshell
Memory Form Factor SO-DIMM
Display diagonal 40.6 cm (16")
Display Resolution 1920 x 1200 pixels
Product Type Laptop
Touchscreen No
Colour name Platinum Silver Color (Metallic Finish)
HD type Full HD+
Panel type IPS
Total Storage Capacity 512 GB
Anti-glare screen Yes
Processor cores 12
HDMI ports quantity 1
Processor model 235U
Display brightness 300 cd/m²
RGB colour space NTSC
Internal Memory 16 GB
NVMe Yes
Warranty Terms 36 months
Colour Gamut 45%
Width 358 mm
Processor boost frequency 4.9 GHz
Numeric keypad Yes
Pointing device Touchpad
SSD Capacity 512 GB
Product colour Platinum, Silver
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode Yes
Processor generation Intel Core Ultra (Series 2)
Storage media SSD
Total SSDs capacity 512 GB
Trusted Platform Module (TPM) version 2.0
Performance cores 2
Performance-core Max Turbo Frequency 4.9 GHz
Number of SSDs installed 1
Efficient-core Max Turbo Frequency 4.1 GHz
SSD interface PCI Express 4.0
Processor base power 15 W
Battery Capacity 55 Wh
Optical drive type No
Processor manufacturer Intel
Maximum turbo power 57 W
Processor family Intel Core Ultra 5
Discrete graphics card model Not available
On-board graphics card Yes
Discrete graphics card No
Internal memory type DDR5-SDRAM
Maximum internal memory 64 GB
Processor Threads 14
On-board graphics card model Intel® Graphics
USB Power Delivery (USB PD) Yes
Number of built-in speakers 2
Processor cache 12 MB
Front Camera Yes
USB Type-C charging port Yes
Mobile network connection No
Speakers Manufacturer Waves
Antenna Type 2x2
WLAN controller manufacturer Intel
Efficient cores 8
USB 3.1/3.2 Gen1 Type-A Ports Quantity 2
On-board GPU manufacturer Intel
Combo headphone/mic port Yes
On-board graphics card family Intel® Graphics
Operating system installed Windows 11 Pro
AC adapter power 65 W
AC adapter frequency 50 - 60 Hz
AC adapter input voltage 100 - 240 V
Trusted Platform Module (TPM) Yes
Thunderbolt 4 ports quantity 1
Localization US English
Keyboard backlit Yes
HDMI version 2.1
Product Highlights Laptop Clamshell Platinum, SilverIntel Core Ultra 5 235U Processor cores: 1240.6 cm (16") Full HD+ 1920 x 1200 pixels IPS 16:1016 GB DDR5-SDRAM512 GB SSDIntel® Graphics