Specifikācija
Product Highlights Laptop Clamshell GreyIntel Core Ultra 5 238V Processor cores: 835.6 cm (14") Full HD+ 1920 x 1200 pixels IPS WVA LED backlight 16:1032 GB LPDDR5x-SDRAM512 GB SSDIntel Arc Graphics 130V
Warranty Terms 36 months
Product Condition Original
Product colour Grey
Display diagonal 35.6 cm (14")
Display Resolution 1920 x 1200 pixels
Touchscreen No
Ethernet LAN No
HD type Full HD+
Total Storage Capacity 512 GB
Panel type IPS WVA
Internal Memory 32 GB
Anti-glare screen Yes
Display brightness 400 cd/m²
RGB colour space sRGB
Colour Gamut 100%
Numeric keypad No
Processor cores 8
Processor boost frequency 4.7 GHz
Processor generation Intel Core Ultra (Series 2)
Memory Form Factor On-board
Maximum internal memory 32 GB
Processor Threads 8
Form Factor Clamshell
Processor model 238V
Storage media SSD
Processor family Intel Core Ultra 5
Total SSDs capacity 512 GB
Performance cores 4
Number of SSDs installed 1
Bluetooth Yes
Performance-core Max Turbo Frequency 4.7 GHz
Processor cache 8 MB
Width 311.2 mm
SSD Capacity 512 GB
Processor cache type Smart Cache
SSD interface PCI Express 4.0
Processor base power 17 W
NVMe Yes
Optical drive type No
Maximum turbo power 37 W
Processor manufacturer Intel
Discrete graphics card model Not available
On-board graphics card Yes
Internal memory type LPDDR5x-SDRAM
Discrete graphics card No
On-board graphics card model Intel Arc Graphics 130V
Number of built-in speakers 4
Front Camera Yes
Top Wi-Fi standard Wi-Fi 7 (802.11be)
Mobile network connection No
WLAN controller model Intel Wi-Fi 7 BE201
WLAN controller manufacturer Intel
Product Type Laptop
USB 3.1/3.2 Gen1 Type-A Ports Quantity 1
HDMI version 2.1
On-board GPU manufacturer Intel
Combo headphone/mic port Yes
Pointing device Touchpad
On-board graphics card family Intel Arc Graphics
Operating system installed Windows 11 Pro
HDMI ports quantity 1
Battery Technology Lithium-Ion (Li-Ion)
Number of battery cells 3
Battery Capacity 60 Wh
AC adapter power 65 W
AC adapter frequency 50/60 Hz
AC adapter input voltage 100 - 240 V