Dell 16 DC16251/ C7-150U/16GB/1TB SSD/16" FHD+/Nvidia MX 570A/FgrPr/WLAN + BT/Backlit Kb/W11 Pro/3yrs Prosupport
Specifikācija
Product Highlights Laptop Clamshell Platinum, SilverIntel Core 7 150U Processor cores: 1040.6 cm (16") Full HD+ 1920 x 1200 pixels WVA 16:1016 GB DDR5-SDRAM 2 x 8 GB1 TB SSD
Warranty Terms 36 months
Product Condition Original
Product Type Laptop
Product colour Platinum, Silver
Form Factor Clamshell
Display diagonal 40.6 cm (16")
Display Resolution 1920 x 1200 pixels
Touchscreen No
HD type Full HD+
Panel type WVA
Anti-glare screen Yes
Display brightness 300 cd/m²
RGB colour space NTSC
Colour Gamut 45%
Processor manufacturer Intel
Processor family Intel Core 7
Processor model 150U
Storage Device Size 1TB SSD
Processor cores 10
Processor boost frequency 5.4 GHz
Internal Memory 16 GB
Internal memory type DDR5-SDRAM
Processor generation Intel Core (Series 1)
Memory Form Factor SO-DIMM
Maximum internal memory 32 GB
Total Storage Capacity 1 TB
Processor Threads 12
Storage media SSD
Total SSDs capacity 1 TB
Performance cores 2
Performance-core Max Turbo Frequency 5.4 GHz
Number of SSDs installed 1
Efficient-core Max Turbo Frequency 4 GHz
Processor cache 12 MB
SSD Capacity 1 TB
SSD interface PCI Express 4.0
Processor cache type Smart Cache
NVMe Yes
Processor base power 15 W
Maximum turbo power 55 W
Optical drive type No
Discrete graphics card model NVIDIA GeForce MX570A
Description Dell 16 DC16251/ C7-150U/16GB/1TB SSD/16" FHD+/Nvidia MX 570A/FgrPr/WLAN + BT/Backlit Kb/W11 Pro/3yrs Prosupport
On-board graphics card Yes
Discrete graphics card Yes
On-board graphics card model Intel® Graphics
Number of built-in speakers 2
Front Camera Yes
Top Wi-Fi standard Wi-Fi 6E (802.11ax)
Mobile network connection No
Antenna Type 2x2
WLAN controller model Realtek RTL8852CE
WLAN controller manufacturer Realtek
Efficient cores 8
Bluetooth Yes
Screen size 16"
USB 3.1/3.2 Gen1 Type-A Ports Quantity 2
HDMI ports quantity 1
HDMI version 1.4
On-board GPU manufacturer Intel
Combo headphone/mic port Yes
Pointing device Touchpad
Numeric keypad Yes
On-board graphics card family Intel® Graphics
Operating system installed Windows 11 Pro
Battery Technology Lithium Polymer (LiPo)
Number of battery cells 4
Battery Capacity 54 Wh
AC adapter power 65 W
AC adapter frequency 50 - 60 Hz
AC adapter input voltage 100 - 240 V
USB Type-C charging port Yes
Trusted Platform Module (TPM) Yes
Trusted Platform Module (TPM) version 2.0
Width 356.8 mm