HP INC. HP EB 8 G1i U5 226V 16i 16GB/512GB
HP EliteBook 8 G1i 16 Intel Core Ultr
Specifikācija
Description HP EB 8 G1i U5 226V 16i 16GB/512GB
Product Description HP EliteBook 8 G1i Notebook Next Gen AI - Copilot+ PC - 16" - Intel Core Ultra 5 - 226V - 16 GB RAM - 512 GB SSD - Intl English
Graphics Intel Arc Graphics - up to 53 TOPs
Networking 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4
Features Ambient light sensor, hall sensor, HP Tamper Lock, colour sensor, thermal sensor
Input Device ClickPad
Keyboard backlight Yes
Product Type Notebook - Copilot+ PC
Display 16" 1920 x 1200 / WUXGA
Memory 16 GB LPDDR5X SDRAM (provided memory is soldered)
Storage Device Size 512GB
Numeric keypad Yes
Dimensions (WxDxH) 35.9 cm x 25 cm x 1.55 cm
Processor Intel Core Ultra 5 (Series 2) - 226V / 2.1 GHz, up to 4.5 GHz / 8 MB Cache
Operating System Win 11 Pro - English
Battery 8-cell
Storage 512 GB SSD - NVMe
Colour Glacier silver aluminium
Processor manufacturer Intel
Localisation Language: English / region: Europe
Keyboard International English
Environmental Standards ENERGY STAR Qualified
Security Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader
Screen size 16"