HP INC. HP EB 8 G1i U7 256V 16i 16GB/512GB
HP EliteBook 8 G1i 16 Intel Core Ultr
Specifikācija
Product Description HP EliteBook 8 G1i Notebook Next Gen AI - Copilot+ PC - 16" - Intel Core Ultra 7 - 256V - 16 GB RAM - 512 GB SSD - Intl English
Product Type Notebook - Copilot+ PC
Networking 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4
Graphics Intel Arc Graphics - up to 64 TOPs
Colour Glacier silver aluminium
Input Device ClickPad
Keyboard backlight Yes
Display 16" 1920 x 1200 / WUXGA
Memory 16 GB LPDDR5X SDRAM (provided memory is soldered)
Battery 8-cell
Features Ambient light sensor, hall sensor, HP Tamper Lock, colour sensor, thermal sensor
Numeric keypad Yes
Storage Device Size 512GB
Dimensions (WxDxH) 35.9 cm x 25 cm x 1.55 cm
Processor Intel Core Ultra 7 (Series 2) - 256V / 2.2 GHz, up to 4.8 GHz / 12 MB Cache
Storage 512 GB SSD - NVMe
Processor manufacturer Intel
Localisation Language: English / region: Europe
Keyboard International English
Operating System Win 11 Pro - English
Environmental Standards ENERGY STAR Qualified
Security Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader
Screen size 16"
Neural Processor Unit (NPU) Intel AI Boost - up to 47 TOPs
Description HP EB 8 G1i U7 256V 16i 16GB/512GB