DAHUA LCD Monitor / LM27-E231 / 27" / Gaming / Panel IPS / 1920x1080 / 16:9 / 165Hz / 1 ms / Tilt / DHI-LM27-E231
27 " | 1920 x 1080 pixels | Full HD | 16:
Specifikācija
Unit Calculated Volume 0.04572 cubm
Unit Calculated Weight 6.8 kg
Market positioning Gaming
Display diagonal 27 "
Tilt Angle Range -5 - 15 °
Display Resolution 1920 x 1080 pixels
Adobe RGB coverage 83 %
Touchscreen No
HD type Full HD
Display Brightness (typical) 320 cd/m²
Panel type IPS
Pivot No
HDMI ports quantity 2
Model DHI-LM27-E231
Power consumption (standby) 0.5 W
Package weight 6900 g
NTSC coverage (typical) 85 %
Display Technology LED
Headphone out Yes
Contrast ratio (typical) 1000:1
Product colour Black
Response time 1 ms
Power supply type External
SRGB Coverage (typical) 100 %
Viewing angle, horizontal 178 °
Viewing angle, vertical 178 °
Native Aspect Ratio 16:9
Backlight type Edge LED
VESA mounting Yes
Panel Mounting Interface 75 x 75 mm
Model name LM27-E231
Power consumption (max) 45 W
Built-in camera No
Detachable Stand Yes
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 21 kWh
Built-in USB hub No
Product Net Weight 5 kg
Maximum refresh rate 165 Hz
Built-in speaker(s) No
Screen shape Flat
Height Adjustment No
Swivelling No
AC adapter output voltage 12 V
Power consumption (typical) 30 W
Energy Efficiency Class (SDR) E
Energy Efficiency Class (HDR) Not available
Power consumption (off) 0.3 W