DAHUA LCD Monitor / DHI-LM27-B201S / 27" / Business / Panel IPS / 1920x1080 / 16:9 / 100Hz / 5 ms / Speakers / Colour Black / LM27-B201S
27 " | 1920 x 1080 pixels | Full HD | 16:
Specifikācija
Cables Included HDMI
Market positioning Home
Unit Calculated Volume 0.03531 cubm
Unit Calculated Weight 5.4 kg
Touchscreen No
Display diagonal 27 "
HD type Full HD
Display Brightness (typical) 250 cd/m²
Panel type IPS
Display number of colours 16.7 million colours
Display Resolution 1920 x 1080 pixels
Model DHI-LM27-B201S
HDMI ports quantity 1
HDMI Yes
Power consumption (standby) 0.5 W
Package depth 458 mm
Package height 114 mm
Package weight 5250 g
Certification CE
Package width 694 mm
Display Technology LCD
Headphone out No
Product colour Black
Contrast ratio (typical) 1000:1
Power supply type External
Response time 4 ms
Viewing angle, horizontal 178 °
Viewing angle, vertical 178 °
Native Aspect Ratio 16:9
RMS rated power 2 W
Backlight type LED
Low Blue Light Technology Yes
VESA mounting Yes
Number of Speakers 2
Panel Mounting Interface 75 x 75 mm
Model name LM27-B201S
Built-in camera No
Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 21 kWh
EPREL Registration Number 1538766
EPREL Version Number 1
Built-in USB hub No
VGA (D-Sub) ports quantity 1
Product Net Weight 3.84 kg
Maximum refresh rate 100 Hz
Built-in speaker(s) Yes
Screen shape Flat
Operating relative humidity (H-H) 10 - 85 %
Tilt adjustment Yes
Power consumption (typical) 36 W
AC adapter output voltage 12 V
Energy Efficiency Class (SDR) E
Energy Efficiency Class (HDR) Not available
Power consumption (off) 0.3 W