Samsung LCD Monitor / 27 " / 3840 x 2160 pixels / 4K Ultra HD / Native aspect ratio 16:9 / OLED / Flat / LS27FG810SUXEN
27 " | 3840 x 2160 pixels | 4K Ultra HD |
Specifikācija
Cables Included HDMI/Power
Unit Calculated Volume 0.06256 cubm
Unit Calculated Weight 9.6 kg
Market positioning Gaming
Display diagonal 27 "
Display Resolution 3840 x 2160 pixels
Model name LS27F320GAUXEN
Tilt Angle Range -2 - 25 °
Touchscreen No
Package width 684 mm
HD type 4K Ultra HD
AC input frequency 50/60 Hz
Panel type OLED
Display Brightness (typical) 250 cd/m²
AC input voltage 100 - 240 V
Package depth 464 mm
Response Time Measurement Type GTG (Gray to Gray)
Package height 200 mm
Pivot Yes
Power cable length 1.5 m
HDMI Yes
Colour Gamut 99 %
Power consumption (standby) 0.5 W
Package weight 9500 g
Display number of colours 1 billion colours
Display Technology OLED
Model S27F320GAU
Colour Gamut Standard DCI-P3
Headphone out Yes
Viewable size, horizontal 589.97 mm
Viewable size, vertical 332.9 mm
Product colour Silver
Viewing angle, horizontal 178 °
Power supply type External
Response time 0.03 ms
Native Aspect Ratio 16:9
NVIDIA G-SYNC No
Viewing angle, vertical 178 °
AMD FreeSync Yes
Warranty period 2 year(s)
Flicker-free Technology Yes
Contrast ratio (typical) 1000000:1
Stand type HAS stand
VESA mounting Yes
LED backlight No
USB hub version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Panel Mounting Interface 100 x 100 mm
Display brightness (min) 200 cd/m²
Brand specific technologies Black Equalizer
Power consumption (max) 140 W
Built-in camera No
Operating temperature (T-T) 10 - 40 °C
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 52 kWh
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 45 kWh
Product Net Weight 6.9 kg
Number of USB Type-B Upstream Ports Quantity 1
High Dynamic Range (HDR) supported Yes
Feet Colour Silver
Built-in USB hub Yes
Summary Samsung G81SF. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: OLED, Response time: 0.03 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colo
USB Type-A downstream ports quantity 2
Maximum refresh rate 240 Hz
Built-in microphone No
Built-in speaker(s) No
Screen shape Flat
Height Adjustment Yes
Adjustable Height (max) 120 mm
Operating relative humidity (H-H) 10 - 80 %
Pivot angle -92 - 92 °
Swivelling Yes
Swivel angle range -30 - 30 °
Tilt adjustment Yes
Power consumption (typical) 45 W