Samsung Monitor / 27 " / 2560 x 1440 pixels / Quad HD / Native aspect ratio 16:9 / OLED / Flat / LS27FG602SUXEN
27 " | 2560 x 1440 pixels | Quad HD | 16:
Specifikācija
Cables Included DisplayPort/HDMI/Power/USB
Package weight 9500 g
Market positioning Gaming
Display diagonal 27 "
Tilt Angle Range -2 - 25 °
Model name G60SF
Display Resolution 2560 x 1440 pixels
Touchscreen No
HD type Quad HD
AC input frequency 50/60 Hz
Package width 684 mm
AC input voltage 100 - 240 V
Package depth 464 mm
Panel type OLED
Display Brightness (typical) 300 cd/m²
Pivot Yes
Package height 200 mm
Response Time Measurement Type GTG (Gray to Gray)
Power cable length 1.5 m
HDMI Yes
Colour Gamut 99 %
Power consumption (standby) 0.5 W
Display number of colours 1 billion colours
Display Technology OLED
Unit Calculated Volume 0.06256 cubm
Model S27FG602SU
Colour Gamut Standard DCI-P3
Headphone out Yes
Viewable size, horizontal 590.42 mm
Unit Calculated Weight 9.8 kg
Viewable size, vertical 333.72 mm
Product colour Silver
Response time 0.03 ms
Viewing angle, horizontal 178 °
Power supply type External
Native Aspect Ratio 16:9
Viewing angle, vertical 178 °
NVIDIA G-SYNC Yes
AMD FreeSync Yes
Warranty period 2 year(s)
Flicker-free Technology Yes
Stand type HAS stand
Contrast ratio (typical) 1000000:1
LED backlight No
VESA mounting Yes
Display brightness (min) 200 cd/m²
USB hub version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Panel Mounting Interface 100 x 100 mm
Brand specific technologies Black Equalizer
Power consumption (max) 140 W
Built-in camera No
Operating temperature (T-T) 10 - 40 °C
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 48 kWh
Product Net Weight 6.9 kg
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 41 kWh
Number of USB Type-B Upstream Ports Quantity 1
High Dynamic Range (HDR) supported Yes
Feet Colour Silver
High Dynamic Range (HDR) technology DisplayHDR True Black 500
Summary Samsung G60SF. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Quad HD, Display technology: OLED, Response time: 0.03 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour:
Built-in USB hub Yes
USB Type-A downstream ports quantity 2
Maximum refresh rate 500 Hz
Built-in microphone No
Built-in speaker(s) No
NVIDIA G-SYNC type G-SYNC Compatible
Screen shape Flat
Height Adjustment Yes
Adjustable Height (max) 120 mm
Operating relative humidity (H-H) 10 - 80 %
Pivot angle -92 - 92 °
Swivelling Yes
Swivel angle range -30 - 30 °
Tilt adjustment Yes
Power consumption (typical) 41.4 W