G.Skill MEMORY DIMM 32GB PC28800 DDR4/K2 F4-3600C16D-32GTZNC
DDR4 | 32 GB | Unregistered (unbuffe
Specifikācija
Packaged Quantity 1
KIT Atmiņa Kit of 2
Unit Calculated Volume 0.0005071 cubm
Atmiņa priekš DIMM
Unit Calculated Weight 0.195 kg
Speed 3600 MHz (PC4-28800)
Storage Capacity 32
Backlight Yes
Capacity 32 GB
Component for PC/Server
Module form factor 288-pin DIMM
Internal Memory 32 GB
Memory Type DDR4
Memory Speed 3600 MHz
Total capacity 32GB
Modules in Kit 2
Memory module capacity 16GB
Number of modules 2
Buffered memory type Unregistered (unbuffered)
Data Transfer Rate 3600
Frequency speed 3600
CL 16
CAS Latency 16
Intel Extreme Memory Profile (XMP) Yes
Intel Extreme Memory Profile (XMP) version 2.0
Nominal voltage 1.35 V
Product colour Aluminium/Black
Atmiņas apjoms 16GB
Memory Form Factor 288-pin DIMM
Memory clock speed 3600 MHz
Memory layout (modules x size) 2 x 16 GB
Backlight colour Red/Green/Blue
Memory voltage 1.35 V
SPD profile Yes
Units per Shipping Box 100
ECC No
Voltage 1.35 V
Internal memory type DDR4
Cooling Type Heatsink
Memory channels Dual-channel
SPD speed 2133 MHz
SPD voltage 1.2 V