G.Skill MEMORY DIMM 32GB PC28800 DDR4/K2 F4-3600C18D-32GTZR
Atmiņa priekš DIMM
Unit Calculated Volume 0.0003465 cubm
Unit Calculated Weight 0.19 kg
Speed 3600 MHz (PC4-28800)
Component for PC/Server
Module form factor 288-pin DIMM
Internal Memory 32 GB
Modules in Kit 2
Memory Speed 3600
Memory module capacity 16GB
Lead Plating Gold
Number of modules 2
Buffered memory type Unregistered (unbuffered)
CL 18
Frequency speed 3600 MHz
CAS Latency 18
Memory timings 18-22-22-42
Intel Extreme Memory Profile (XMP) Yes
Intel Extreme Memory Profile (XMP) version 2.0
Nominal voltage 1.2 V
Atmiņas apjoms 16
Memory layout (modules x size) 2 x 16 GB
Memory Form Factor 288-pin DIMM
Memory clock speed 3600 MHz
Memory voltage 1.35 V
Backlight colour Various
SPD profile Yes
Units per Shipping Box 1
ECC No
Product Net Weight 0.06 kg
Voltage 1.35 V
Internal memory type DDR4
Cooling Type Heatsink
Memory channels Dual-channel
SPD speed 2133 MHz
SPD voltage 1.2 V