SYNOLOGY HDD / HAT3310-12T / 12TB / SATA 3.0 / 512 MB / 7200 rpm / 3,5"
HAT3310-12T | 12 TB | 7200 RPM | 3.5 " |
Specifikācija
Storage temperature (T-T) -40 - 70 °C
Interfeiss SATA 3.0
Model name HAT3310-12T
Component for NAS
Interface Serial ATA
Units per Shipping Box 20
Mean time between failures (MTBF) 1200000 h
HDD sustained transfer rate 281 MiB/s
Type HDD
Cietā diska rotācijas ātrums 7200
24/7 operation Yes
Noise level (idle) 20 dB
Workload rate limit 180 TB/year
Power consumption (idle) 3.3 W
Power consumption (read) 6.85 W
Power consumption (write) 6.85 W
Certification CE, RCM, BSMI, KC, UKCA, UL, TUV, ICES, RoHS
Unit Calculated Volume 0.001489 cubm
Unit Calculated Weight 0.707 kg
Warranty period 3 year(s)
Form Factor 3.5"
Operating temperature (T-T) 5 - 60 °C
Product Net Weight 0.65 kg
Operating voltage 5 / 12 V
Operating relative humidity (H-H) 5 - 90 %
Storage relative humidity (H-H) 5 - 95 %
HDD Capacity 12000 GB
HDD interface transfer rate 6 Gbit/s
HDD Size 3.5 "