Chieftec Power Supply / 850 Watts / Efficiency 80 PLUS GOLD / PFC Active / GPX-850FC
850 W | 100 - 240 V | 80 PLUS certificat
Specifikācija
Cables Included AC,CPU,PCIe,Peripheral (Molex),SATA
80 PLUS Certification 80 PLUS Gold
Kopējā jauda 850
Package weight 2950 g
Units per Shipping Box 1
Unit Calculated Volume 0.008388 cubm
Unit Calculated Weight 2.81 kg
AC input frequency 47 - 63 Hz
AC input voltage 100 - 240 V
Combined power (+12V) 846 W
Combined power (+3.3V) 110 W
Combined power (+5V) 110 W
Fan Diameter 120 mm
Combined power (+5Vsb) 12.5 W
Combined power (-12V) 3.6 W
Input current 12 A
Max output current (+12V) 70.5 A
Max output current (+3.3V) 20 A
Certification 80PLUS Gold
Cabling Type Fully-Modular
Max output current (+5V) 20 A
Max output current (+5Vsb) 2.5 A
Product colour Black
PSU ATX
Max output current (-12V) 0.3 A
Purpose PC
Total power 850 W
Power Factor Correction (PFC) type Active
Motherboard power cable length 650 mm
Motherboard power connector 20+4 pin ATX
CPU power cable length 800 mm
Number of SATA power connectors 9
Power protection features Over current/Over power/Over voltage/Short circuit/Under voltage
Floppy drive power connector 1
PCI Express power cable length 650 mm
ATX power connector (20+4 pin) Yes
PCI Express power connectors (6+2 pin) 6
Peripheral (Molex) power cable length 500/650/800/950 mm
CPU power connector (4+4 pin) Yes