850 W | 100 - 240 V | Efficiency 91.89 %
Specifikācija
Summary L-Shape design for dual chamber case80 PLUS Platinum EfficiencyBuilt-in USB expantion hub with 4 internal USB 2.0 headersIntegrating German EPCOS bulk capacitorsIn-house R&D 12V-2×6 alloy copper soldered terminalsATX 3.0/3.1 compliant PSUFull modular sleeved cable with cable comb MB/CPU/GPU connectors
Kopējā jauda 850
Product colour White
Efficiency 91.89 %
Model name EDGE850
AC input voltage 100 - 240 V
Combined power (+12V) 744 W
Combined power (+3.3V) 100 W
Combined power (+5V) 100 W
Units per Shipping Box 4
Unit Calculated Volume 0.01485 cubm
PSU SFX
Total power 850 W
Unit Calculated Weight 3.85 kg
Noise level 31.8 dB
Motherboard power cable length 300 mm
Motherboard power connector 20-pin ATX
CPU P4 connector (4-pin) 1
Purpose PC
Number of SATA power connectors 2
CPU power cable length 450 mm
PCI Express power cable length 400 mm
Cabling Type Fully-Modular
PCI Express power connectors (6+2 pin) 2
Peripheral (Molex) power cable length 120 mm
PCI Express power connectors (8-pin) 1
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin) 1
SATA power cable length 120 mm