1000 W | 100 - 240 V | Efficiency 91.24
Specifikācija
Cables Included CPU,PCIe,Peripheral (Molex),SATA
80 PLUS Certification 80 PLUS Gold
Kopējā jauda 1000
Efficiency 91.24 %
Model name EDGE GOLD 1000
AC input frequency 50/60 Hz
AC input voltage 100 - 240 V
Units per Shipping Box 4
Combined power (+12V) 996 W
Combined power (+3.3V) 120 W
Combined power (+5V) 120 W
Fan Diameter 120 mm
Unit Calculated Volume 0.01118 cubm
Cabling Type Fully-Modular
Unit Calculated Weight 4.05 kg
PSU SFX
Bearing technology FDB
Purpose PC
Product colour Black
Maximum input current (@110V) 12 A
Total power 1000 W
Noise level 39.3 dB
Motherboard power cable length 620 mm
Maximum input current (@220V) 6 A
Motherboard power connector 24-pin ATX
CPU P4 connector (4-pin) 1
Number of SATA power connectors 3
CPU power cable length 750 mm
PCI Express power cable length 400 mm
PCI Express power connectors (6+2 pin) 1
Peripheral (Molex) power cable length 500 mm
CPU power connector (4+4 pin) Yes