Lian Li Power Supply / ATX / PC / 100 - 240 V / 1000 W / G9P.RS1000G.W000.EU
1000 W | 100 - 240 V | 80 PLUS certifica
Specifikācija
Unit Calculated Volume 0.01099 cubm
Kopējā jauda 1000 W
Unit Calculated Weight 4.05 kg
Model name RS1000G
AC input frequency 50/60 Hz
AC input voltage 100 - 240 V
Combined power (+12V) 1200 W
Mean time between failures (MTBF) 100000 h
Combined power (+3.3V) 100 W
Combined power (+5V) 100 W
Combined power (+5Vsb) 100 W
Fan Diameter 135 mm
Input current 8 - 15 A
Cabling Type Fully-Modular
Product colour White
PSU ATX
Purpose PC
Power Factor Correction (PFC) type Active
Total power 1000 W
Noise level 36.21 dB
Motherboard power cable length 620 mm
Motherboard power connector 20+4 pin ATX
CPU power cable length 700 mm
PCI Express power cable length 650 mm
ATX power connector (20+4 pin) Yes
PCI Express power connectors (6+2 pin) 2
Peripheral (Molex) power cable length 500 mm
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin) 4
Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C
80 PLUS Certification 80 PLUS Gold
ATX version 3.1
Summary Available in Black and White6 Configurations to Suit Your BuildAvailable in Black and White, with both 1200W and 1000W models. Users can choose between the standard version or the upgraded edition with a RS Hub for greater flexibility.MULTIPLE CERTIFICATIONSBuilt as a Gold-standard power supply, the RS Series surpasses expectations.During Cybenetics tes