DAHUA Switch / Type L2 / Desktop/pedestal / 90 Watts / PFS4218-16ET-240-V3
Type Unmanaged | 16xBasic switchin
Specifikācija
Primary port count 18
Switch type Unmanaged
Units per Shipping Box 1
Unit Calculated Volume 0.02419 cubm
Unit Calculated Weight 4.42 kg
AC input voltage 100 - 240 V
Combo SFP ports quantity 2
Basic switching RJ-45 Ethernet ports type Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Transmission distance (max) 0.25 km
Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity 16
Power Over Ethernet (PoE) Yes
Link aggregation Yes
10G support No
Power supply included Yes
Performance Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Port mirroring Yes
MAC address table 4000 entries
Switching capacity 8.8 Gbit/s
Power Source AC
Throughput 5.36 Mpps
DHCP features DHCP client
Summary The parameters and datasheets below can only be applied to V2.0 & V3.0Intelligent PoERed port supports 90W IEEE802.3btWeb management with friendly interface and easy operation250 m long distance PoE transmissionPoE watchdogPlug and play
Rack mounting No
Stackable No
Package Type Box
IGMP snooping Yes
Power consumption (typical) 240 W