DAHUA Switch / PoE ports 16 / 135 Watts / CS4220-16GT-135
Type Managed | Switch layer L2 | Web-
Specifikācija
Primary port count 18
Product colour Black
Switch type Managed
Jumbo frames 15000
AC input frequency 47/63 Hz
Operating temperature (T-T) -10 - 55 °C
AC input voltage 100 - 240 V
Ethernet LAN data rates 10,100,1000 Mbit/s
Storage temperature (T-T) -40 - 70 °C
Switch layer L2
Power consumption (typical) 154 W
Input current 3 A
Power over Ethernet (PoE) ports quantity 16
Gigabit Ethernet (copper) ports quantity 18
Basic switching RJ-45 Ethernet ports type Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Housing material Metal
Units per Shipping Box 1
Total Power over Ethernet (PoE) budget 135 W
Unit Calculated Volume 0.01661 cubm
Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity 18
Power Over Ethernet (PoE) Yes
SFP module slots quantity 2
10G support No
Package depth 342 mm
Unit Calculated Weight 3.15 kg
Package height 90 mm
Performance Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Flow control support Yes
Package width 540 mm
Number of VLANs 32
VLAN support Yes
Forwarding rate 29.76 Mpps
Jumbo Frames Support Yes
MAC address table 8000 entries
Packet buffer memory 4 MB
Power Source AC
Switching capacity 40 Gbit/s
DHCP features DHCP client
Rack mounting Yes
Web-based management Yes
Package weight 2910 g
Reset button Yes
Cloud-Managed Yes
Storage relative humidity (H-H) 5 - 95 %
Operating relative humidity (H-H) 5 - 95 %