AXAGON MOBILE CHARGER WALL USB 20W/2PORT WHITE ACU-PQ20W
ACU-PQ20W | Charger compatibility
Specifikācija
Lādētāja tips Wall charger
Summary The compact AXAGON ACU-PQ20W enables fast charging of up to two mobile devices at the same time. With 20W of total power, the charger charges phones, tablets and other mobile devices at the highest possible speed. The adapter offers a standard USB-A connector, but also double-sided USB-C connector.The charger is equipped with Power Delivery 3.0 / Quick
Power Provided 20W
Charger type Indoor
Product colour White
Input Frequency 50 - 60 Hz
Model name ACU-PQ20W
Number of simultaneously connected devices (max) 2
USB Power Delivery up to 20 W
Quantity per pack 1 pc(s)
Power source type AC
Country of origin China
Cooling fan No
Operating principle Contact
Input Voltage 100 - 240 V
Certification CE, RoHS
Units per Shipping Box 1
Charger compatibility Universal
MagSafe compatible No
USB Power Delivery revision 3.0
Model AXAGON ACU-PQ20W PD3.0 & QC4+ DUAL OUTPUTS wall charger 20W
Special features Smart IC
Unit Calculated Volume 0.000385 cubm
Port 1 output power 18 W
Compatible power plug types EU
Package depth 103 mm
Package Type Display box
Package height 32 mm
Unit Calculated Weight 0.09 kg
Port 2 output power 20 W
Package width 113 mm
Power protection features Over voltage/Overheating/Overload/Short circuit
Fast charging technology Power Delivery 3.0/Quick Charge 3.0/Quick Charge 4/Quick Charge 4+
Maximum Output Voltage 20 V
USB 2.0 ports quantity 1
Minimum Output Voltage 4.5 V
Maximum power 20 W