Samsung LCD Monitor / Essential Monitor S3 / 24" / Panel IPS / 1920x1080 / 16:9 / 100Hz / 5 ms / LS24D300GAUXEN
24 " | 1920 x 1080 pixels | Full HD | 16:
Specifikācija
Cables Included HDMI/Power
Package weight 3800 g
Market positioning Business
Unit Calculated Volume 0.02268 cubm
Display diagonal 24 "
Tilt Angle Range -2 - 21 °
Display Resolution 1920 x 1080 pixels
Unit Calculated Weight 3.75 kg
Touchscreen No
HD type Full HD
Package width 636 mm
Display number of colours 16.7 million colours
Panel type IPS
Package depth 363 mm
Display Brightness (typical) 250 cd/m²
AC input voltage 100 - 240 V
Package height 100 mm
Response Time Measurement Type GTG (Gray to Gray)
Power cable length 1.5 m
HDMI ports quantity 1
Model S24D300GAU
HDMI Yes
Power consumption (standby) 0.5 W
Dynamic contrast ratio marketing name Mega Contrast
Display diagonal (metric) 60 cm
NTSC coverage (typical) 72 %
Display Technology LCD
Colour Gamut Standard NTSC
Viewable size, horizontal 527.04 mm
Headphone out No
Product colour Black
Contrast ratio (typical) 1000:1
Viewable size, vertical 296.46 mm
Response time 5 ms
Viewing angle, horizontal 178 °
Power supply type External
NVIDIA G-SYNC No
Viewing angle, vertical 178 °
Native Aspect Ratio 16:9
AMD FreeSync No
Flicker-free Technology Yes
Warranty period 2 year(s)
VESA mounting Yes
LED backlight No
Panel Mounting Interface 100 x 100 mm
Model name S30GD
Power consumption (max) 25 W
Built-in camera No
Operating temperature (T-T) 10 - 40 °C
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 15 kWh
Built-in USB hub No
Product Net Weight 2.4 kg
VGA (D-Sub) ports quantity 1
Summary Samsung S30GD. Display diagonal: 61 cm (24"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting. Product colour: Black
Maximum refresh rate 100 Hz
Built-in microphone No
Built-in speaker(s) No
Screen shape Flat
Height Adjustment No
Operating relative humidity (H-H) 10 - 80 %
Tilt adjustment Yes
Power consumption (typical) 15 W
On Screen Display (OSD) No
Energy Efficiency Class (SDR) E
Energy Efficiency Class (HDR) Not available
Power consumption (off) 0.3 W